طراحی پوستر و بیلبور

 

 

 

طراحی پوستر


برخلاف بروشورها و تراکت ها، در طراحی پوستر ها از روش های معمولی استفاده می شود تا ایده ی تبلیغاتی شما را با جلب توجه مشتریان بالقوه که پوستر را در خیابان، ایستگاه اتوبوس و … می‌بینند برساند. نکات طراحی پوستر به شما کمک می کند تا بتوانید تبلیغات موفقی طراحی کنید و بتوانید نظرات مشتریان را به آن جلب کنید و پیام خود را روشن و واضح به آنها برسانید.
برخلاف تراکت‌ها و بروشورها که می‌توانید آنها را در دست بگیرید، پوسترها از فاصله‌ای دورتر دیده می‌شوند. بنابراین،  شما باید طراحی خود را در اندازه‌ی بزرگ طراحی کنید. برای مثال اندازه‌ی A3 یا بزرگتر؛ مثلاً تبلیغات بیلبوردی. درحالی که مطالعه و مشاهده‌ی ایده‌های مختلف طراحی پوستر و یادگرفتن از آن‌ها، میتواند ذهن شما را فعال کند و ایده های جدیدی را برای شما پدید آورد، نکات طراحی پوستر می‌تواند به شما کمک کند تا از اشتباهات متداولی که طراحان پوستر مرتکب می‌شوند بپرهیزید.

 

بیلبورد

برای اینکه بتوانید ذهن مخاطب را درگیر نام تجاریتان بکنید.نیاز است تا طراحی خلاقانه و گیرا در ذهن وی نقش ببندد.این طرح می تواند یک تصویر,نوشته ,تایپوگراف یا هر چیزی باشد.ممکن است بیننده با سرعت بالایی از تبلیغ شما گذر کند یا برای چند دقیقه در میان شلوغی خیره به طرح شما شود.باید بتواند ذهن مخاطب را به فکر وادارید تا اگر بعد از گذشت چندروز یا ساعت اگر در فروشگاهی نام تجاری شما را دید یا حس خوبی داشته باشد و تبلیغ شهری شما موثر واقع شود.

  

طراحی بیلبورد

 امروز با توجه به ماشینی شدن شهرها مردم زمان قابل توجهی را صرف حمل و نقل های بین شهری می کنید.از مترو ,تاکسی,اتوبوس تا پیاده روی های بلند مدت.این فاز بستر مناسبی را برای امر تبلیغات فراهم می کنید.چرا که هر المان مورد نیازی که تبلیغات نیاز دارد را در خود گنجانده است.فرض کنید نام تجاری شما در یکی از بزرگ راه های پر تردد شهری مثل تهران قرار دارد.هزاران نفر در عرض چند ساعت نا م شما را می بینند.

طراحی بیلبورد یکی از حساس ترین بخش های تبلیغاتی است چرا که هر پیکسل از طرح شما تبدیل به ابعاد بزرگی می شود و این موضوع میتواند بعد از چاپ برای شما دردسر ساز شود.پس تیمی که برای طراحی  بیلبورد خود انتخاب می کنید باید مجرب و خلاق باشد تا بتواند طرح شما را به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا کند. بیلبورد ها در سایز های مختلف و حالت های مختلفی ( افقی یا عمودی ) طراحی میگردند. این سایز ها تاثیرات مختلفی در چشم مخاطب شما دارد . در طراحی بیلبورد های افقی لازم است تا طرح شما یکپارچه  و یک دست باشد چرا که اگر فاصله المان های شما از هم زیاد باشند ، باعث سردرگمی مخاطب میگردد. نقطه های فشار بصری در بیلبورد ها باشد شناسایی شود و  برنامه ریزی شوند تا Data در زمانی کم و موثر در ذهن مخاطب جای گیرد . این نقاط معمولا در یک سوم بالایی و پایین بیلبورد سمت چپ هستند . ذهن و چشم انسان برای درک یک طرح ، مسیری از پیش تعیین شده را طی میکند که با شناخت این مسیر میتوانیم دام های گرافیکی در ذهن مخاطب قرار دهیم و تاثیر بیلبورد را در ذهن وی چند برابر کنیم .